Hulya Ellikci İzmir Bornova Web Site Yaptırma - Armut.Com SEO Nedir? - Makale Yazar

SEO Nedir?

ileadmin

SEO Nedir?

Web sitelerinin arama motorları ile uyumlu olması için gerçekleştirilen çalışmaların tamamına SEO denmektedir. Bir bakıma SEO’nun sitenizin arama motoruna uyum sağlaması için gerçekleştirilen çalışmaları olduğunu söyleyebiliriz. Bu da web sitelerinin kısa sürede arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlamak açısından büyük bir önem taşımaktadır.

SEO Çalışmaları Nelerdir?

Bir web sitesinin üst sıralara çıkması için gerçekleştirilen tüm çalışmalara SEO çalışmaları denmektedir. Bunun için site içinde ve dışında yapılabilecek çalışmalar bulunmaktadır. Sitenizin arama motorları tarafından daha hızlı bir şekilde görüntülenebilmesi ve benimsenebilmesi için siteiçerisinde gerçekleştirdiğiniz çalışmlar site içi çalışmalar olarak tanımlanır. Site dışı çalışmalar ise web sitenize gereçkelştirilecek olan backlink çalışmaları ve tanıtım çalışmaları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bakımdan web sitenizi üst sıralara çıkarmak ve daha fazla ziyaretçiye ulaşabilmek için her iki tip çalışmalara da özen gösterilmesi gerekmektedir.

Dizin sitelerine kayıt olmak, sektörünüzle ilgili sitelerden link alımında bulunmak ve sosyal medya hesaplarınızdan paylaşımlarda bulunarak web sitenize yönlendirmelerde bulunmak gibi çalışmalar web sitelerinizin başarılı olmasına olanak sağlayacaktır. Daha fazla ziyaretçi sayesinde daha fazla kazanç elde edebileceğinizi düşünecek olduğunuz zaman bu konuda profesyonel destek almanızın yararınıza olacağını görebilirsiniz.

Yazar hakkında

admin administrator

Yorumlar kapalı!!!